Bloom
🌿
+
Saules apdegums (Saules kaite)

Ehinokaktuss ar Saules apdegums (Saules kaite)? Reta, bet ārstējama

Echinocactus

Uzņēmība: Zema Smagums: Vidējs Grūtības pakāpe: Viegls

Saules apdegums (Saules kaite) uz Ehinokaktuss: ko ir svarīgi zināt?

Saules apdegums (Saules kaite) uz Ehinokaktuss (Echinocactus) ir vides stāvoklis ar vidējs smagumu. Ehinokaktuss uzņēmība pret šo slimību ir zema. Saules apdegums jeb saules kaite ir vides izraisīts stāvoklis, kas rodas, kad augi tiek pakļauti intensīvam, tiešam saules starojumam, kas pārsniedz to tolerances līmeni. Tas izraisa hlorofila sadalīš...

Ehinokaktuss ir viegla kopšanas augs. Atveseļošanās no Saules apdegums (Saules kaite) ilgst aptuveni 21 dienas ar pareizu ārstēšanu. Kā iekštelpu augam nodrošiniet labu ventilāciju atveseļošanās atbalstam.

Atšķirībā no lielākās daļas augu Ehinokaktuss ir dabiski izturīgs pret Saules apdegums (Saules kaite). Vislabāk ārstēt ar profilaktiskiem pasākumiem, nevis reaktīvu ārstēšanu.

🔍 Kā Saules apdegums (Saules kaite) izskatās uz Ehinokaktuss?

  • • Bālas, izbalējušas vai baltas, izskalotas vietas uz lapām
  • • Skartās vietas kļūst dzeltenas, pēc tam brūnas un trauslas
  • • Bojājumi parādās galvenokārt augšējās lapās vai saules iedarbībai pakļautajās virsmās
  • • Lapu malas kļūst pilnīgi sausas un kraukšķīgas
  • • Apakšējās lapas paliek neskartas
  • • Simptomi attīstās strauji (dažu stundu laikā)

❓ Kas izraisa Saules apdegums (Saules kaite) uz Ehinokaktuss?

  • → Pēkšņa pakļaušana spilgtam, tiešam saules starojumam
  • → Pārāk strauja augu pārvietošana no mazas gaismas apstākļiem uz lielas gaismas apstākļiem
  • → Intensīvs saules starojums apvienojumā ar sausu augsni
  • → Karstās temperatūras un stiprs vējš, kas pastiprina ūdens zudumu
  • → Pakāpeniskas adaptācijas (rūdīšanas) trūkums
  • → Ūdens pilieni uz lapām, kas spilgtā saulē darbojas kā palielināmais stikls

💊 Kā ārstēt Saules apdegums (Saules kaite) uz Ehinokaktuss?

TLDR: Ārstējiet Saules apdegums (Saules kaite) uz Ehinokaktuss ar ātro ārstēšanu (~11 dienas) vai bioloģisko (~21 dienas). Ehinokaktuss ir zema uzņēmība pret šo slimību.

⚡

Ātrās korekcijas

1

1. solis

Nekavējoties nodrošiniet ēnu, izmantojot lietussargus, kartonu vai ēnojuma audumu karstākajās stundās (10:00–16:00)

2

2. solis

Agri no rīta bagātīgi laistiet, lai mazinātu auga stresu

3

3. solis

Noņemiet pilnīgi apdegušās lapas, lai novērstu puvi

4

4. solis

Uzraugiet katru dienu un pēc nepieciešamības pielāgojiet ēnojumu

🌿

Bioloģiskā ārstēšana

1

1. solis

Pārvietojiet augu uz ēnainu vietu vai izmantojiet ēnojuma audumu, lai bloķētu tiešo pēcpusdienas sauli

2

2. solis

Apgrieziet stipri bojātās lapas un stublājus, lai novērstu slimību izplatīšanos

3

3. solis

Uzklājiet biezu organiskās mulčas kārtu (5–8 cm) ap auga pamatu, lai saglabātu augsnes mitrumu

4

4. solis

No rīta bagātīgi laistiet, lai palīdzētu augam atgūties no stresa

5

5. solis

Pagaidiet vienu nedēļu, pēc tam uzklājiet šķidro jūraszāļu mēslojumu, lai paātrinātu dziedināšanos

6

6. solis

Pakāpeniski pieradināt augu pie saules 2–3 nedēļu laikā

🛡️ Kā novērst Saules apdegums (Saules kaite) uz Ehinokaktuss?

TLDR: Novērsiet Saules apdegums (Saules kaite) uz Ehinokaktuss ar 8 būtiskiem profilaktiskiem kopšanas paņēmieniem.

  • ✓ Pakāpeniski adaptējiet augus spilgtai saulei 2–3 nedēļu laikā (rūdīšana)
  • ✓ Sāciet ar pilnu ēnu, pēc tam pakļaujiet 1–2 stundas rīta saulē
  • ✓ Ārkārtīgi karstās dienās nesargājiet augus no tiešas saules
  • ✓ Izmantojiet caurspīdīgus aizkarus vai ēnojuma audumu, lai filtrētu intensīvu gaismu
  • ✓ Laistiet pietiekami, īpaši karstās un vējainās dienās
  • ✓ Laistiet no rīta vai vakarā, lai izvairītos no pilieniem saules maksimālās intensitātes laikā
  • ✓ Uzklājiet organisko mulču, lai saglabātu augsnes mitrumu un samazinātu temperatūru
  • ✓ Ārkārtīgi karstās dienās nodrošiniet pagaidu ēnojumu

🌱 Kā kopt Ehinokaktuss, lai novērstu Saules apdegums (Saules kaite)?

💧 Kā laistīt

Pavasarī un vasarā laistiet dziļi un pagaidiet, līdz maisījums ir pilnībā sauss, pirms laistīt atkal, parasti apmēram ik pēc 2 nedēļām atkarībā no karstuma. Ziemā, miera periodā, nelietojiet ūdeni. Ūdens, kas stāv ap saknēm vai pamatni, izraisa auga puvi.

☀️ Apgaismojums

Nepieciešama pilna saule vairākas stundas dienā; telpās – jūsu saulainākais logs. Pakāpeniski aklimatizējiet stādaudzētavas augus spēcīgai saulei, lai izvairītos no apdegumiem.

🪴 Ideālā augsne

Rupjš, ātri drenējošs kaktusu maisījums ar daudz grants, rupjas smilts vai pumeka un maz organiskās vielas. Mitra, sablīvēta augsne izraisa vainaga puvi.

Bieži uzdotie jautājumi

Vai Saules apdegums (Saules kaite) var nogalināt manu Ehinokaktuss?
Iespējams, ja netiek ārstēts, Saules apdegums (Saules kaite) var nodarīt ievērojamu kaitējumu Ehinokaktuss. Agrīna atklāšana un ārstēšana ir galvenais.
Cik ilgi Ehinokaktuss atveseļosies no Saules apdegums (Saules kaite)?
Ar pareizu ārstēšanu atveseļošanās ilgst aptuveni 21 dienas. Bez ārstēšanas tas var ilgt ievērojami ilgāk.
Vai Saules apdegums (Saules kaite) ir lipīga citiem augiem Ehinokaktuss tuvumā?
Nē, Saules apdegums (Saules kaite) nav lipīga starp augiem. Jums nav jāizolē savs Ehinokaktuss.
Skatīt vairāk: Ehinokaktuss → Skatīt vairāk: Saules apdegums (Saules kaite) →

Avoti un atsauces